Υποβιβάστηκε ο Πανσερραϊκός, νίκες για Άρη, Αναγέννηση και Αιγινιακό

 

 

Πατήστε εδώ και θυμηθείτε το live των αγώνων

 

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

 

ΣΠΑΡΤΗ (Μάρκος Στεφανίδης): Μακρυωνίτης, Ζουλιώτης, Νιάρος, Σάββα, Οικονομόπουλος, Γραικός, Δεινόπαππας (λ.τρ. 11΄Συμεωνίδης, λ.τρ. 57΄Κολτσίδας), Παναγιώτου, Τσιόφου, Γουόρντεν (λ.τρ. 51΄Μουζακίτης), Φουρτάδο

ΑΡΗΣ (Δημήτρης Σπανός): Καντιμοίρης, Τζανακάκης, Κανακούδης, Δεληζήσης, Μαραγκός, Μουμίν, Νίκιτς, Πασάς, Χαντί (72΄Λώττας), Μπαργκάν (77΄Τσουμάνης), Διαμαντόπουλος

Διαιτητής: Μαρκαντωνάτος (Ηλείας)

Βοηθοί: Οικονόμου (Αχαΐας), Φαρμάκης (Δυτ. Αττικής)

 

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Πέτρος Στοΐλας): Πολίτης, Τσελεπίδης, Σιάκκας (46′ Ρούσσος), Ποζατζίδης, Ναζίμ, Αναστασόπουλος, Γιαξής (79′ Στέβιτς), Κρητικός, Πέτρου (69′ Πόζογλου), Δούμτσιος, Ενομό

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Χαλκιάς, Πολίμος, Αργυρόπουλος (59′ Μωραΐτης), Σωτηράκος, Πλέγας, Αποστολόπουλος, Λουμπαρδέας, Μουστακόπουλος (83′ Κωνσταντακόπουλος), Πολύχρόνης, Αντωνακόπουλος (65′ Ντάσιος), Κυνηγόπουλος.

Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Λαζαρής (Καβάλας), Νταβέλας (Μακεδονίας)

 

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Θ. Γράφας): Γιδόπουλος, Χιντζίδης, Βέρτζος (64′ Κατσαντώνης), Πάνος, Γκόλιας, Μάκος, Τσιάρας, Ζγκούρι (56′ Τόμιτς), Τσίπρας, Σαχινίδης, Γιαννιτσάνης (92′ Τουγλής).

ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Γ. Πετράκης): Παπαδόπουλος, Αρναούτογλου (88′ Αποστολίδης), Παντελάκης, Τόλι (81′ Βρεττός), Ζιούλης, Σελινιωτάκης, Γκίνι, Λεμονής, Χαλκιαδάκης, Ξύδας (77′ Σάλιακας), Λεό

Διαιτητής: Φωτιάδης (Σερρών)

Βοηθοί: Κωτούλας (Κιλκίς), Τζιουβάρας (Κοζάνης)

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Καλογεράκης, Λιόνης, Γκουγκούδης, Τσεμπερίδης, Μπρίτο, Συμελίδης, Βλαχομήτρος (87′ Ηλιάδης), Βεργώνης, Καλαϊτζίδης (75′ Δόρης), Χασομέρης (89′ Κυβελίδης), Σαμαράς.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Νίκος Θεοδοσιάδης): Λαμπίρης, Χαραλαμπόπουλος, Δημολιός, Σουλιώτης, Ανδρέου, Αγρόδημος, Συράκος, Κακάμης, Γαρυφαλλόπουλος (60′ Λουκάς), Λίταινας, Καμπέρης (70′ Καμπέρης).

Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Λαζαρής (Καβάλας), Νταβέλας (Μακεδονίας)

 

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κώστας Νικολαϊδης): Τόλιος, Πρσκυνητόπουλος (15’ Ανδρικόπουλος – 53’ Πέριτς), Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Βλάχος, Πετρούσης, Πολύζος, Τοπαλίδης, Σοφιάνης, Ζούρκος, Τσολακίδης

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Νίκος Παντέλης): Πασάι, Ντιακιτέ, Συριόπουλος, Παπαγγελής, Παυλής, Γκέτσι, Καντέ, Βαλμάς (13’ Τζιτζικαλάκης), Κόττας (74’ Μίγγος), Ζυγκερίδης (62’ Σμυρλής), Χοτζάλι

Διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας)

Βοηθοί: Εμπλιούκ (Ξάνθης), Καλύβας (Φθιώτιδας)

 

ΑΝ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιώργος Βαζάκας): Γκέκας, Καρρίκι, Κωνσταντινόπουλος, Ρουσσάκης (20′ λ. τρ. Βατουσιάδης), Τζέκος, Μπιτέλης, Πλαβούκος (74′ Καραγιάννης), Σταματάκης, Κονέ, Σουντούρα, Χαντζάρας (85′ Μπούσδρας).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Τάκης Γκώνιας): Κατσιμήτρος, Νικολακάκης (84′ Αγγελόπουλος), Σταμόπουλος, Μπάτζιος, Μπούζας, Οικονόμου, Τσέλιος, Μπουτσάκης, Ιατρούδης, Έφορντ (67′ Μανουσάκης), Σταματάκος

Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας)

Βοηθοί: Κόλλιας (Ηπείρου), Δεμερτζής (Πέλλας)

 

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Πέτρος Δημητρίου): Γαβριηλίδης, Πολιανίδης (23′ Σακελλαρόπουλος), Γραμματίκας, Σμίλτος, Τζανουλίνος, Μηλιώτης, Κάναλς (60′ Τζένετ), Ζαφειράκης, Χαρίτος, Σταματής, Κόκκορης (90′ Τσάινα).

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ (Σάκης Παπαβασιλείου): Ραχιώτης, Καψάλης (90′ Τσοντάκης), Νικολόπουλος, Μακρίδης, Μακρής, Χρούσιελ, Κόλλινς, Ψιάνος, Ευαγγέλου, Χούσος (78′ Κυριάκης), Ρανγκέλοφ.

Διαιτητής: Ανούσος (Λακωνίας)

Βοηθοί: Σταματάκος (Λακωνίας), Πολυχρονιάδης (Αν. Αττικής)

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 32ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

 

Τρίκαλα – ΑΟΧ Κισσαμικός 2-1 (12′ Πάνος, 85′ αυτ. Ζιούλης – 52′ Λέο)

Απόλλων Πόντου – Απόλλων Λάρισας 1-0 (13′ Χασομέρης)

Αιγινιακός – Καλλιθέα 2-0 (71′ Πέριτς, 82′ Κούστα)

Παναιγιάλειος – Καραϊσκάκης Άρτας 0-0

Αναγέννηση Καρδίτσας – Εργοτέλης 2-1 (7′ Σουντουρά, 18′ Πλαβούκος – 53′ Τσέλιος)

Πανσερραϊκός – Παναχαϊκή 1-1 (20′ Πέτρου – 39′ Κυνηγόπουλος)

Σπάρτη – Άρης 0-3 (45′ πεν., 76′ Διαμαντόπουλος, 63′ Πασάς)

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

1. ΟΦΗ 80

2. Άρης 79

…………………………………………

3. Παναχαϊκή 67

4. ΑΟΧ Κισσαμικός 58

5. Δόξα Δράμας 57

6. Τρίκαλα 55

7. Απόλλων Πόντου 50

8. Απόλλων Λάρισας 46

9. Καραϊσκάκης 45

10. Αναγέννηση Καρδίτσας 40

11. Σπάρτη 40

12. Αιγινιακός 40

…………………………………………

13. Εργοτέλης 40

14. Πανσερραϊκός 33

15. Καλλιθέα 27

16. Παναιγιάλειος 25

17. Βέροια 5

18. Αχαρναϊκός -51

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (33)

 

Κυριακή 20 Μαΐου

ΑΟΧ Κισσαμικός – Απόλλων Λάρισας (17:00, Γήπεδο Περιβολίων)

Καλλιθέα – Τρίκαλα (17:00, Δημ. Στάδιο Καλλιθέας)

Καραϊσκάκης Άρτας – Απόλλων Πόντου (17:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)

Εργοτέλης – Αιγινιακός (17:00, Παγκρήτιο Στάδιο)

Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας (17:00 Web TV, Γήπεδο Αγυιάς)

Άρης – Πανσερραϊκός (17:00 ΕΡΤ3, «Κλ. Βικελίδης»)

Δόξα Δράμας – Σπάρτη (17:00, Γήπεδο Δόξας)

Αχαρναϊκός – Παναιγιάλειος Δ.Δ.

Βέροια – ΟΦΗ Δ.Δ.

Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΩΝ ΣΚΟΡΕΡ

 

24

Μάνος

20

Κάιπερς (Εργοτέλης)

15

Διαμαντόπουλος (Άρης)

12

Κουσκουνάς (Δόξα Δράμας)

Μωραΐτης (Παναχαϊκή)

11

Λουκίνας (Καραϊσκάκης)

10

Ντίνας (ΟΦΗ)

9

Ξύδας (ΑΟΧ Κισσαμικός)

Πλατέλλας (Άρης)

Κουτσιανικούλης (ΟΦΗ)

Γκούρτσας (Πανσερραϊκός)

Photo credits: Eurokinissi

Πηγή: sport24.gr

Μπορεί επίσης να σας αρέσει

Αφήστε μια απάντηση

Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευθεί.